1132 AYNALI LEYDİ KAPI KOLU – Çelebi Kapı Kolları | Kapı Kolu İmalatı

Kapı Kolu Bizden Alınır 0212 615 77 87 / 0532 254 44 57

Kapı kolları, ev ve ofislerinizde estetik açıdan çok önemli bir etkiye sahiptir. Zamanla yıpranan kapı kollarını yenilemek ya da evinizin veya ofisinizin dekorasyonuna en uygun bir etki elde etmek üzere kapı kolları tedarik ederek kapılarınızda kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlı kapı kolu tedarik etmek için ya da aradığınız kapı kolu modelini bulmak için doorhandle.ist’un size sunacağı kapı kollarını denemelisiniz.

Farklı Kapılara Çok Farklı Kapı Kolu Çelebi’de

Kapı çeşitlerini dış cephe kapısı ve iç kapılar olarak ikiye ayırabilmekteyiz. Bu kapıların hepsinde farklı biçim ve özellikte kapı kolları kullanılmaktadır. Dış cephe kapıları, herzaman demirden, çelikten ya da kestane ağacı gibi dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Bu sebepden bu kapılara özel kapıların kaldırabileceği maddelerden yapılmış kapı kolları kullanılmalıdır. Demek istediğimiz çok sağlam malzemelerden elde edilen demir, çelik ve kestane ağacı gibi sağlam ağaçlardan kapı kolu tercih edilmelidir. İç mekanlarda kullanılan kapılar ise dışa göre daha basit yapıdadır. Çoğunlukla ahşap ya da pimapen kapılar seçilmektedir. Bu kapılar için Çelebi Kapı Kolları istediğiniz modelde alüminyum ve paslanmaz kapı kolu imalatı yapmaktadır. Çelebi’de değişik tarzlardaki kapılar için dizayn edilmiş kendine özgü kapı kolları bulunmaktadır. Sizler de yaşam alanlarınızdaki değişik tarzdaki kapılarınız için bizden toptan yada perakende kapı kolu tedarik işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kapı Kolu Malzemeleri Nelerdir?

Nikelden kapı kolları son zamanlarda fazla tercih edilen malzemedir. Nikel, kolay bozulmaması, dayanıklı olması, rengini kaybetmemesi nedeniyle kapı kolları için çok ideal malzemelerden birisidir. Albrifin de sıklıkla istenilen bir kapı kolu malzemesidir. Bu bahsettiğimiz malzemelerden oymalı, düz, yansıtmalı yüzeyli çok farklı tipleri Çelebi Üretmektedir.

Kapı Kolları Nasıl Kullanılmalı Ve Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kapı kolları teknik özelliklerine ve kullanım amacına göre kategorize edilmektedir. İç ortamlarda kullandığımız kapı kolları sıklıkla gün içerisinde çok fazla kullanıma maruz kaldığından kapı kolunun yıpranmaması, yalama olmaması ya da gıcırdamaması için çok özenli bir kullanım gerekmektedir. Dış cephe kapılarının kullanımı için de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle dış kapı kollarının malzemeleri çelikten ya da demirden yapıldığı için bozulma riski vardır. Bu sebeplerden dolayı temizliğinde aşındırıcı kimyasallar kullanılmamalıdır. Dönemlik bakımları yapılırken kapı kolu yağları ile belli peryotlarda silinmelidir.

Kapı Kolu Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Kapı kolu üretiminde çok fazla farklı malzeme kullanılabilmektedir. Bu malzemeleri bir incelersek; pirinç kollar, pirinçten imal edilir en pahalı ve kaliteli kapı kolları pirinç kapı kollarıdır. Pirinç kapı kollarının bozulmaları çok zordur çünkü çok dayanıklı bir malzemeden yapılmaktadırlar. Zamak kapı kolları ise zamak malzemeden üretilmiş kapı kollarıdır. Zamak kollar da dayanıklıdırlar ve dış cephe kapılarında kullanılabilmektedir. Ama pirinç kapı kolları ile karşılaştırıldığında aynı sonucu almamız olanaksızdır. Çünkü pirinç kapı kolları zamağa göre daha dayanaklıdır. Paslanmaz kapı kolları asla paslanmadığı yani oksitlenmediğinden çok fazla tercih edilmektedir. Alümünyum kapı kolları yapısından dolayı çok fazla ve kolay şekil aldığından oldukça fazla şekle girip model oluşturulmaktadır bu yüzden bizde Çelebi olarak çok fazla alüminyum kapı kolu üretmekteyiz. Alüminyum kapı kolları daha önce anlattığımız kapı kollarına oranla daha az sağlam ve dayanıklı olsa da performans/fiyat açısından değerlendirildiğinde kullanımı oldukça yaygındır. Son olarak da plastik kollar ise fazla tercih edilmez ve Çelebi olarak da üretmemekteyiz.

En Uygun Fiyatlı Kapı Kolu Nereden Alınır?

Kapı kolları için en uygun fiyat araştırmasını Çelebi ile yapabilirsiniz. Tabiki Çelebi Kapı Kolları olarak sizlere hem alüminyum rozetli hem alüminyum aynalı kapı kollarımız ile ilgili en uygun fiyatları verebiliriz.Bunun yanında paslanmaz kapı kolları modellerimiz de piyasa fiyatları arasında en iyi fiyatı verme garantisi ile Çelebi Kapı Kollarından alabilirsiniz.Çelebi kapı kolları olarak şu anda alüminyum ve paslanmaz kapı kolu üretimi yapmaktayız.

Kapı Kolları

Yüzlerde yıldır hayatımızda olan kapı kolları, kapısı olan her yaşam alanının vazgeçilmez bir objesi olmasının yanında ev ve ofis dekorasyonunun da üstünde tasarımcıların çok düşündüğü parçalarından birisidir. Kapı kulpu ve kapı topuzu isimleriyle de adlandırılan ve kapı anahtarları ile vazgeçilmez bir parça olan kapı kollarında, kullanışlılık,sağlamlık,tasarım ve tabiki şıklık aranmaktadır.

<strong>Kapı Kolu Modelleri</strong> Nelerdir?

Kapı Kolu Modelleri Nelerdir?

Çelebi olarak Kapı kolu modellerini ihtiyaca ve kullanıldıkları yerlere göre şekillendirmekteyiz. Rezidans ve gökdelen gibi büyük binaların girişinde, kurumsal ve ticari binaların dış kapılarında sıklıkla rastladığımız kapı kolu çeşidi kaldıraç mantığıyla açılan mandallı kapı kollarıdır. Kapı kollarını çektiğinizde kapı mandalı açılır, ittiğinizde ise kapı mandalı kapanmaktadır. Bu tür kapılarda sıklıkla kilide ihtiyaç duyulmamaktadır. Sökmesi çok kolaydır. Evlerde fazlaca kullandığımız kapı kolu da benzer bir sistemle çalışmaktadır. Bu sefer kapı kolunu aşağı indirerek kapıyı açarsınız ve bu kapı koluyla bağlantılı kapı kilidiyle kapıyı kilitleyebilirsiniz. Bu tip kapı kollarının ev ve ofis dekorasyonuna göre seçim yapacağınız bir çok kapı kolu modeli vardır. Kapı kolu modeli ve çeşitliliği açısından bizim kapı kolu modellerimizden kesinlikle memnun kalacaksınız. Banyo tipindeki kapı kollarında ise sadece sağ-sol hareketi yapılan bir düğme içerir. İçeri girip kapıyı kilitlediğiniz zaman “dolu” yazısı, kapı açıkken ise “boş” yazısı görünmektedir.

<strong>Kapı Kolu Nasıl Takılır</strong>?

Kapı Kolu Nasıl Takılır?

Kapı kolunu monte etmeden önce kapı kilidinin nasıl ve nerede duracağını çok iyi hesaplamanız gerekmektedir. Aldığınız kapı kolu yeni bir kapı koluysa ve yeni takılacak ise yeniden ölçüm yapıp kapı kolu yüksekliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Buna göre kapı kolunu önceden alıp ölçümlemelerinize göre montaj yapmanız daha mantıklı olacaktır. Kapınızda hali hazırda kapı kolu ve kapı kolu kilidi için bir cep var ise bu cebin ölçümlerini çok iyi almanız, kapı kolunuzu da bu ölçülere göre temkinli bir şekilde satın almanız gerekmektedir. Kapı kolu, kapı kolu kilidi, kapı kolu dili ve kapı mandalı işaretlemeleri ve ölçümleri hatasız olduktan sonra aslında kapı kolu montajı oldukça kolay olacaktır. Önceden vida takılmamış ise ince uçlu bir matkap ile işaretlediğiniz kısımları delmeniz gerekmektedir. Önceden delinmemiş vida yerleri varsa tornavida ile de delme işlemini yapabilirsiniz. Vida yerleri bozulmuş ve genişlemişse kapı kolu sağlam montelenmeyebilir. Böyle durumlarda daha büyük vidalar kullanabilir veya kapınızı yenilemeniz gerekebilmektedir.

<strong>Kapı Kolu Fiyatları</strong> Ne Kadar?

Kapı Kolu Fiyatları Ne Kadar?

Kapı kolları kategorimizi incelediğinizde çok fazla marka ve fiyat çeşitliliğine sahip ürün olduğunu göreceksiniz. Kapı kolu fiyatları temel olarak ürünün malzemesine göre değişiklik gösterir. Pirinç veya nikel kapı kolları paslanmaz çelik kapı kollarından daha ekonomiktir ama paslanmaz çelik daha uzun süre kullanılabilir. O yüzden tercihinizi malzemenin ve markanın kalitesine göre yapmanız daha iyi olur. Ayrıca bu seçimi yaparken kapı kolunu kullanacağınız odanın tespitini de doğru yapmanız gerekir. Sitemizden Pimador, İzeltaş, 3M, Nobel ve diğer birçok markaya ait kapı kolları yer almaktadır. Bunlara göz atabilir ayrıca Kapı ve Malzemeleri kategorimizi de inceleyerek diğer ihitayaçlarınızı güvenle giderebilirsiniz.

Kullanışlı ve şık tasarımları ile evinize, ofisinize estetik katan kapı kolu kategorisindeki ev ve ofis kapıları için aradığınız kapı kolu modelleri ve çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Kale Kilit, Tekzen, Yale gibi önde gelen kaliteli ve güvenilir markaların orijinal ürünlerinin yer aldığı kategoride ihtiyacınız olan modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Dış kapı ve ahşap oda kapıları için ayrı ayrı ürünlerin yer aldığı kategorideki onlarca seçenek, doğru ürünü tercih ederken size yardımcı olur.

 

Ev ve ofis kapıları için ideal olan kapı kolu aksesuarları ile ihtiyacınıza ve mekanınıza uygun olacak şekilde topuzlu ve kumru tasarımlı birçok kapı modelini kolayca bulabilirsiniz. Dış kapı için kumru modelindeki ürünleri tercih edebileceğiniz gibi iç mekan ahşap oda kapıları için ise topuzlu modelleri tercih edebilirsiniz. Sağ ve sol kapılar için uyumlu olan ürünler, oda, tuvalet, ofis, banyo, dış kapı gibi yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra mevcut kapı kolunuz için sürgü arıyorsanız topuzlu kilit sürgüsü de ürünler arasında yer almakta.

 

Önde gelen kapı kolu markaları ile çeşitli renk ve modelde birçok ürün ihtiyacınızı karşılarken; mat, saten ve sarı kaplamalı ürünler mekanınızın dekorasyonuna uyum sağlar. Böylelikle ihtiyacınıza uygun ürünü seçerek evinizin ya da ofisinizin tarzına katkı sağlayabilirsiniz. Dilerseniz benzer ürünler arasında karşılaştırma yapabilir ve bütçeniz için en ideal ürünü kolayca bulabilirsiniz.

 

Çelebi Kapı Kolları kalitesi ve güvencesiyle kapı ve mobilya aksesuarı kategorisinin altında bulunan kategoride bütçenize, evinize, ofisinize, zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun şekilde tercih edeceğiniz ürünlerin özelliklerini görebilir, kapı kolu fiyatlarına göz atarak size uygun ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kapı Kolları

Kapı kolları kategorimizde bir çok kapı kolunu ve aksesuarlarını bulabilirsiniz. Kapı kollarında önemli olan alacağınız ürünün kalitesi ve kullanılacağı yere uyumudur. Eğer kapı kollarınızı değiştirecekseniz doğru adrestesiniz. Yüzlerce çeşit kapı kolu sizleri bekliyor.

Kapı kollarımız doğanalar, nobel, system, handles, hira markalarından oluşur aynalı prinç kollar, rozetli prinç kollar, taşlı prinç kollar, aynalı zamak kollar, rozetli zamak kollar, taşlı zamak kollar, aynalı alüminyum kollar, rozetli alüminyum kollar, taşlı alüminyum kollar, kapı aksesuarları kapı menteşeleri birden farklı renk seçeneğiyle stoklarımızda sizleri bekliyor. antik kollar, aynalılar, rozetli kolar biribirinden fala çeşit eryıldız hırdavatta ürünlerimiz kaliteli olup müşterilerimizin kullanış amaçlarına göre üretilmiştir. Kapı kolu aksesuarları güzel, hoş görünümlü olması herkesin isteyeceği bir şeydir. Son zamanlarda çıkan oldukça güzel olan ve dahada güzel olmaya devam eden bu aksesuar çeşitleri çoğu insanın dikkatini çekmiş durumda yenilenen evlere bu kapı kolları artık şart olmaya başladı. Birazda bu kolların ne olduğuna ve özelliklerine bakarak bir özelliklerini sizlere sunalım; Aynalı prinç kollar Kırılmaya ve paslanma tepkimesine karşı dayanıklı olduğundan dolayı uzun yıllar boyunca ev ve iş yerlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Rozetli prinç kollar ürününde 1.sınıf malzeme kullanıldığı için darbe ve kırılmaya karşı dayanık seviyesi oldukça yüksek seviyelerdedir. Taşlı prinç kollar rünü sadece çamaşır suyu, tuz ruhu gibi kimyasal malzemelerle teması uygun değildir. Rozetli zamak kollar Ürünün temizliğini nemli, bir bez yardımı ile silerek ardından kurulama işlemi yapmak temizlik için yeterlidir. Taşlı zamak kollar kapı kollarında 1.sınıf malzemeolarak zamak malzeme kullanılmış olup üst yüzeyi nikel saten kaplamayla kaplıdır. Aynalı alimünyum kollar kapı kolu yeni çıkan ürünler grubunda olup ev ve işyerlerinizde çok estetik bir görünüşe sahiptir. Rozetli Kırılmaya ve paslanma tepkimesine karşı dayanıklı olduğundan dolayı uzun yıllar boyunca ev ve iş yerlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kapı aksesuarları Ürününde 1.sınıf malzeme kullanıldığı için darbe ve kırılmaya karşı dayanık seviyesi oldukça yüksek seviyelerdedir. Kapı menteşeleri Aletsiz, sorunsuz, kolay montaj ve demontaj uygulaması yapılabilir.

Çelebi Kapı Kolları yüzlerce çeşit kapı kolu çeşidiyle, her tipte ve her stilde yaşam alanının gereksinimini karşılayacak zengin bir ürün portföyüne sahip. Özenli bir işçilikle, yüksek kalitede birçok farklı malzemeden üretilen kapı kolları, modernden klasiğe tüm mekanların görsel bütünlüğünü tamamlıyor.

Çelebi Kapı Kolları karşılıklı bağlantı özelliği ile kapılarınıza zarar vermediği gibi montaj sonrası servis ihtiyacını da ortadan kaldırır. Üst yüzey kaplama kalitesi kapı kollarının uzun yıllar sonra bile ilk günkü görünümünü muhafaza eder.

Klasik tarzda el işçiliği ile, özellikle pirinç malzemelerden üretilen kapı kolları, geçmişin formlarından esin alan çizgileriyle, köşk, yalı ve konak gibi tarihin izini günümüze yansıtan mekanların dekorasyonunu tamamlıyor.

Son dönem trendi ise mimarların gözbebeği ince rozetli kapı kolları. Nazik bir dokunuş için sade tasarımlarda hem modern hem de şık görünümü ile tercih sebebi olan ince rozetli kapı kolları yaşam alanlarına açılan kapılara fark katıyor.

 

Çelebi Whatsapp