İç Kapı Kolu Modeli Seçilmesinde Uzman Rehber – Çelebi Kapı Kolları | Kapı Kolu İmalatı
 Modern Kapı Kolu Modelleri

Evlerimizin mimari olarak dizaynında kolayca farklılıklar ortaya koyabileceğimiz bir alandır kapılar. Kapıların aksesuarları olan kapı kolları doğru seçilirse kapıların ve evlerimizin mücevherleri olabilir.

İç kapılar, her mülk içerisinde hem ayırıcılar hem de farklı yaşam alanları arasında erişim noktaları olarak işlev gören önemli ve işlevsel bir özelliktir.

Hiçbir kapı uygun kapı mobilyası olmadan tamamlanmaz ve seçeceğiniz kapı kolları ince fakat büyük fark yaratan malzemeler olacaktır. Bir oda için göz alıcı bir stil unsuru görevi görebilir, farklı tasarım öğelerini birbirine bağlamaya yardımcı olur ve bölgeden bölgeye konutunuz boyunca doğal akışa yardımcı olurlar.

Fiziksel olarak küçük bir parça olsalar da, seçtiğiniz tarzın genel tasarım programında iyi oturması gerekir. Ayrıca, donanımın günlük olarak önemli bir işlevi yerine getirmesi için amaca uygun, uzun ömürlü ve uygun olması gerekir.

Boyut, tür ve tasarıma gelince birçok seçenek var ve evinizi en çok tamamlayacak stili bulmak isteyeceksiniz. Bu yazımızda size yardımcı olacak ipuçları sunmaya çalışacağız.

Size yardımcı olmak için, bu kullanışlı kılavuzu en popüler stillerin bazılarına ve en uygun olanlarına, fonksiyon, bitirmeye ve dikkate almanız gereken diğer her şeye ilişkin tavsiyelerde bulduk.

Doğru Kapı ve Kapı Kolu Seçimi

Her oda için farklı kapılar yaptırmadığınız sürece evdeki tasarım birlikteliğini sağlayabilmek için aynı model kapı kolu modeli seçmeniz uygun olacaktır.

Bu nedenle, projenizi bir bütün olarak görerek ve aynı kapı ve kapı kolu stilini kullanmanın en uygunu olduğunu düşünerek başlamanız faydalı olabilir. Ayrıca, biraz farklı bir şey isteyebileceğiniz, ancak bütünselliği bozmayacak şekilde dokunuşlar yapmak isteyeceğiniz mekanları kapıları için farklı kapı kolları tercih edebilirsiniz.

 

Popüler Kulp ve Kapı Topuzu Tasarımları  

Çelebi Kapı Kolları olarak en çok sattığımız , popüler stillerden bazılarına örnekler:

                         

Aynalı Kapı Kolu Modelleri

Klasik kapılar için kullanılan Kapı Kolu Modelleridir. Daha Fazla ürün çeşidi için lütfen tıklayın.

Rozetli Kapı Kolu Modelleri 

Basit ve çok yönlü, bu tip kapı kolu çoğu özellik için uygundur. Kapı kolu tutma kısmının birleştiği rozetler modern ve minimalistten klasiklere kadar uzanan tasarımlarla yuvarlak veya kare olabilir. Daha Fazla ürün çeşidi için lütfen tıklayın.

Paslanmaz Kapı Kolu Modelleri

Uzun yıllar boyunca kullanılabilecek malzemeden imal edilen bu kapı kolu modellerinin kullanım alanları hergeçen gün artmaktadır. Kapı kolu tutma kısmının birleştiği rozetler modern ve minimalistten klasiklere kadar uzanan tasarımlarla yuvarlak veya kare olabilir. Daha Fazla ürün çeşidi için lütfen tıklayın.

 

Kapı Kolu Rengini Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Kapı Kolları tek bir renk seçeneği ile sunulmaz. Sizlerin tasarımlarını tamamlamak için kapı kolu modelini belirledikten sonra renk seçeneklerine de göz atmanızı tavsiye ederiz.  

 

Viktorya Kare Rozetli Siyah Kapı Kolu

 

 

 

 

 

Çelebi Kapı Kolları Tescilli Markası Olan Trueline Door Handles bir Çelebi Pazarlama ve Ticaret Markasıdır.

 

Çelebi Whatsapp